Situata politike dhe reforma zgjedhore: Basha pret në takim ambasadorin gjerman Zingraf

Situata politike dhe reforma zgjedhore: Basha pret në takim ambasadorin gjerman Zingraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me ambasadorin gjerman, Peter Zingraf.

Në fokus të takimit të kryetarit të opozitës, Basha me ambasadorin gjerman do të jenë zhvillimet politike dhe reforma zgjedhore.

PD i ka kërkuar mazhorancës miratimin pa vonesa të reformës zgjedhore në bazë të marrëveshjes së janarit, ndërkohë ambasadori gjerman, Zingraf ka pasur rol aktiv mes palëve për arritjen e marrëveshjes për reformën zgjedhore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *