Lajmi i fundit/ Lumir Abdixhiku rezulton pozitiv në testin COVID-19

Lajmi i fundit/ Lumir Abdixhiku rezulton pozitiv në testin COVID-19

Koronavirusi ka prekur edhe një anëtar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, bëhet fjal për ish ministrin Lumir Abdixhiku.

Abdixhiku, përmes një postimi në proflin e tij në Facebook, ka njoftuar që së bashku me gruan e tij, rezultojnë pozitiv në testin COVID-19!

Shkrimi i plotë i Abdixhikut
Miq,

Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitiv. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm.

Kujtojmë që i infektuar me Covid-19 është edhe shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi bashkë me familjen e tij si dhe deputeti Haxhi Avdyli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *