Kryeplaku ‘çm ènd’ pòl icinë/ Duhej të njoftonte po kishin mbjellë të tjerët, i gjendet parcela personale me 295 rrënjë kan ábis

Kryeplaku ‘çm ènd’ pòl icinë/ Duhej të njoftonte po kishin mbjellë të tjerët, i gjendet parcela personale me 295 rrënjë kan ábis

Kryeplaku i fshatit Pirishtë në Skrapar është vënë në prangat e pol icisë pasi vendin e quajtur “Moçalishta” kanë gjetur 295 bimë Can abis Sattiva

39-vjeç i identifikuar me inicialet J.L., është person i dyshuar për kultivimin e bimëve nar kotike. Në bazë të ligjit, ai si kryeplak i fshatit kishte detyrim që të ushtronte kontrolle territori dhe te njoftonte Policine e Shtetit për kultivim të bimëve narkotike, ndërsa është shndërruar vetë në një hskelës të ligjit.

Njoftimi i Policisë Skrapar: Kontrrolleve intensive në të gjithë territorin e qarkut për evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të kanabisit.

Vihet në pranga kryeplaku i fshatit Prishtë, Njësia Administrative Çepan, Skrapar. J.L., 39 vjeç banues në Prishtë Skrapar.

Arrestimi i tij u bë pasi në vijim të punës për kontrollin e territorit, me qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të narkotikëve, shërbimet e Komisariatit të Policisë Skrapar, në vendin e quajtur “Moçalishta” kanë gjetur 295 bimë Canabis Sattiva. Shtetasi J.L eshte person i dyshuar per kultivimin e bimeve narkotike, gjithashtu duke mbajtur detyrën si kryeplak i fshatit kishte detyrim që të ushtronte kontrolle territori dhe te njoftonte Policine e Shtetit për kultivim të bimëve narkotike.

Materialet procedurale u referuan në Prokurorin e Rrethit Gjyqësor Berat, për ndjekje të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *