2 skuadra pas Ergys KAÇES, lojtari i Kombétâres i jep lámtùmírén Greqisë

2 skuadra pas Ergys KAÇES, lojtari i Kombétâres i jep lámtùmírén Greqisë

Mesfushori i Kombëtares kuqezi, Ergys Kaçe duket se do ta vijojë jashtë Greqisë karrierëne tij. I dalë nga akademia e PAOK, korçari është huazuar në vitet e fundit te disa skuadra të Superligës greke, ndërsa PAOK nuk po bën hapa përpara për rinovimin e kontratës.

Së fundmi mësohet se janë dy oferta që kanë mbërritur për lojtarin kuqezi, një nga Polonia dhe një ofertë e vlefshme nga Turqia. Lojtari është rikthyer te PAOK nga huazimi te Larisa, ndërsa u aktivizua 19 ndeshje këtë sezon duke dhënë tre assiste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *