Ekipi i tij ra nga Bundesliga, ja ku do transferohet tani Klaus Gjasula

Ekipi i tij ra nga Bundesliga, ja ku do transferohet tani Klaus Gjasula

Pas aven.turës në Bundesligë me skuadrën e Paderbornit, ku arriti të bëhej reko.rdmeni i kart.onëve të ver.dhë në një sezon të vetëm, Klaus Gjasula mund të ndryshojë skuadër për sezo.nin e ardh.shëm.

Në Gjermani raportojnë se mesfushori i Kombë.tares Shqip.tare pëlqehet nga skuadra e Dyseldorfit. Edhe këta të fundit kanë rënë në Bundesligën e Dytë, ashtu si Paderborni i Gjasulës, por kanë nisur rindër.timin dhe proje.ktin për t’u ring.jitur sërish në elitën e futbollit gjerman.

Ata besojnë se Gjasula është një nga lojtarët e duhur dhe mund të ofrojë eksperiencën e duhur në klub dhe t’i ndihmojë të tjerët që të arrijnë të rikthehen sërish në Bundesligë. Dyseldorfi ka nisur kontaktet e para me shqiptarin, të cilit i ka përfunduar kontrata me Paderbornin dhe është lojtar i lirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *