Inter nuk pret më, zyrtarizohet firma me mbrojtësin e Real Madrid

Inter nuk pret më, zyrtarizohet firma me mbrojtësin e Real Madrid

Tashmë është edhe zyrtare, Achraf Hakimi është një lojtar I Interit. Pas vizitat mjekësore disa ditë më parë, klubi zikaltër në faqen zyrtare ka bërë të ditur firmën me lojtarin maroken.

Mbrojtësi ka firmosur një kontratë deri në 2025 me Interit pas blerjes nga Real Madrid për 40 milionë plus bonuset.

Hakimi do të bashkohet me klubin zikaltër vetëm në sezonin e ri pasi Serie A dhe Europa League për Interin do kohë që të mbarojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *