Milani nis merkaton, do të shpenzojë shtatë milionë euro për dy lojtarë

Milani nis merkaton, do të shpenzojë shtatë milionë euro për dy lojtarë

Milani do të shpenzojë shtatë milionë euro për të nënshkruar më futbollistët e huazuar, Alexis Saelemaekers dhe Simon Kjaer, në baza të përhershme.

Rossonerët e kanë opsionin e blerjes së dy lojtarëve me nga 3.5 milionë euro për secilin, ndërsa Gazzetta dello Sport raporton se kjo pritet të zbatohet.

Saelemakers iu bashkua klubit italian në janar nga Anderlechti, ndërsa pas pandemisë ka filluar të përshtatet në lojën e skuadrës së re.

21-vjeçari dallohet edhe për shkak të moshës dhe fleksibilitetit për të luajtur në pozita të ndryshme, si mbrojtës krahu apo mesfushor.

Edhe Kjaer u huazua në San Siro në janar nga Sevilla dhe ai tashmë është bërë zgjedhja e parë në mbrojtjen e Alessio Romagnolit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *