Ibrahimoviç drejt largimit, Milan ka gati një tâńk per ta zêvêndesuar

Ibrahimoviç drejt largimit, Milan ka gati një tâńk per ta zêvêndesuar

Tregu i transferimeve në Milan do të jetë shumë i nxhetë sivjet.

Pas shumë emrave që po përmenden dhe qarkullojnë, blerja e Adolfo Gaicha rgjentinasit 21-vjeçar nga San Lorenzo do të jetë një nga prioritetet, përcjell Korneri.net

Siç është raportuar nga Tuttosport, Milan po konsideron goditjen e madhe nga Argjentina për afatin e ardhshëm që fillon zyrtarisht në shtator, kurse emri i ri është ai i Adolfo Gaich, i quajtur ndryshe “El Tanque”, sulmues i gjatë 1.90, jashtëzakonisht i fuqishëm dhe golashënues i lindur që Mi;lanos do t;i kushtonte vetëm 15 milionë euro.

I intervistuar nga Tuttosport, trajneri argjentinas i ekipit Olimpik, Sergio Batista foli për sulmuesin e ri të ndjekur nga Milani: «Gaich? Nëse ai kalon në Evropë do t’i duhet një periudhë e aklimatizimit, për shembull aq sa iu desht edhe Lautaro Martinez te Inter. Për mënyrën se si ai luan dhe shënon, apo edhe këmbëngulja e tij më kujton Martin Palermon, dhe disa gjëra që i ka Leëandoëski. E shoh të ngjashëm në fizikë, si e mban trupin, si e mban topin, ka

thënë Batista.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *