Nuk ndalet Muriqi gol dhe asistim në fitoren e Fenerbahces.

Nuk ndalet Muriqi gol dhe asistim në fitoren e Fenerbahces.

Fenerbahce ka shënuar fitoren 3-2 ne shtëpi nda Yeni Malataysat, Vedat Muriqi, ishte protagonistri kryesorë në këtë takim duke shënuar një gol dhe një asistim.

Muriqi, e hapi serin e golave ne minuten e 70 duke shënuar gol me kokë, pastaj edhe pse skuadra mysafire ishte me një lojtarë më pak me dy gola të shpejtë arriti ta përmbys rezultatin në 2-1 duke shënuar në minutën e 81 dhe 87. Kur të gjithë menduan se skuadra mysafire do ti arketoj tri pikë ne këtë takim doli prap ne skenë Muriqi me një asitim për barazimin e rezultatit dhe në minuten e fundit shtesë skuadra e Fernerbahces shënoj golin e fitores me anë të Ozan Tufan.

Me këtë fitore skuadra e Fenerbahçes ngjitet ne vendin 7 me 5 pike larg zones qe dergon ne Europe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *