E KRYER/ Dilemat drejt fundit, eksperti i merkatos zbulon skuadrën e re të RASHICËS

E KRYER/ Dilemat drejt fundit, eksperti i merkatos zbulon skuadrën e re të RASHICËS

Milot Rashica do të largohet në fund të sezonit nga Werder Bremen. Sulmuesi shqiptar do të ndryshojë skuadër, por jo kampionat pasi do të qendrojë sërish në Bundesligën gjermane. Skuadra e tij është pranë rënies nga kampionati e për këtë arsye Rashica kërkon një tjetër aventurë.

Sipas eksperteti të merkatos, Nicolo Schira, sulmuesi afrohet gjithnjë edhe më shumë me Leipzig. Kanë ngelur vetëm detajet e fundit pasi akordi mes palëve është arritur. Leipzig do të pagujë rreth 15 milionë euro për kartonin e Rashicës duke parë që kluazuola e tij do të ulet në rast se Werder Bremen bie nga Bundesliga.

Tashmë dilemat po shkojnë drejt fundit dhe futbollisti I Kosovës do të bashkohet me skuadrën gjermane dhe do të jetë pasuesi I Timo Werner që u larguar drejt Chelsea. Gjithashtu Rashica do të ketë mundësi që sezonin tjetër të luajë në Champions League

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *