Aktakuzat/ Grenell u konsultua me Vuçiç për shtyrjen, nuk do të ketë takim as mes tyre

Aktakuzat/ Grenell u konsultua me Vuçiç për shtyrjen, nuk do të ketë takim as mes tyre

Pas pranimit të shtyrjes së takimit në Shtëpinë e Bardhë, Grenell ka njoftuar edhe palën serbe.

Nuk do të ketë as një takim Grenell-Vuçiç pa praninë e Kosovës. Aktakuzat e Hagës ndaj Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit, kanë bërë që ky i fundit pasuar nga kryeministr Hoti mos udhëtojnë të shtunën drej Uashingtonit për të hapur siparin e rifillimit të dialogut.

Tashmë as Vuçiç nuk do të ketë një takim me Grenell por do të ngelet për një datë tjetër rifillimi i dialogut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *